O nás

 

 

 

 

Poľnohospodársky podnik
PD Košeca, a.s.

PD Košeca využíva a podniká v priestoroch, ktoré kedysi patrili Poľnohospodárskemu družstvu 1. Máj so sídlom v Košeci (predtým zase Jednotnému roľníckemu družstvu 1. Máj Košeca). Spoločnosť bola založená 1. 11. 2005 postupným vzájomným majetkovo-právnym vysporiadaním s pôvodným poľnohospodárskym družstvom. Obhospodarujeme pozemky v oblasti Strážovských vrchov, v katastrálnom území obcí Ilava, Košeca, Horná Poruba, Košecké Podhradie a Ladce. Aktuálne zamestnávame 30 zamestnancov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesta, ktorou sme sa vybrali

 

 

 

 

 

Udržateľná rastlinná výroba

Snažíme sa posunúť rastlinnú výrobu na vyššiu úroveň. Vymedzili sme priestor, na ktorom pestujeme plodiny udržateľným spôsobom. Pôdu zúrodňujeme vďaka medziplodinovému systému, ktorý pôdu prevzdušní, potlačí v nej buriny a pôsobí ako zelené hnojivo.

 

 

Finalizácia rastlinnej výroby

Naše plodiny chceme predávať ako produkty pre bežných zákazníkov, veľkoodberateľov, pestovateľov, chovateľov. Aktuálne ponúkame predaj semien, osív, krmovín. Plánujeme aj predaj hotových potravín, napríklad strukovín, obilnín.

 

 

 

Predaj slovenských výrobkov doma

Radi by sme slovenské predávali na Slovensku. Aj preto sa snažíme finalizovať rastlinnú výrobu, v živočíšnej sa nám to už podarilo. Chceme predávať poctivé, čisté a zdravé potraviny, ktoré budú bohaté na výživné látky a ktoré budú vždy čerstvé.

 

 

Mäso bez chémie

Pod značkou Košecký dvor sme spustili výrobu a predaj hovädzieho a bravčového mäsa. Hovädzie pochádza z nášho chovu. Z mäsa vyrábame rôzne mäsové výrobky, do ktorých pridávame iba prírodné látky. Produkty sú bezlepkové.

 

 

 

Voľný chov a zodpovedný prístup

Náš dobytok aj ovce sa pasú takmer celý rok. V čase, kedy pasenie nie je možné, majú k dispozícii kvalitnú stravu z našej produkcie. Zvieratá nie sú uviazané, majú voľný pohyb, vhodné priestory, odbornú starostlivosť.

 

 

Vlastný chov ošípanej

Aktívne pracujeme na vytvorení podmienok pre chov ošípanej v rámci nášho PD Košeca. Bravčové mäso máme z overeného chovu z regiónu, v rámci živočíšnej výroby máme kapacity na to venovať sa chovu aj v našom podniku.

 

 

 

Jahňatá ostanú doma

V roku 2020 sme vyskúšali predaj živých jahniat a jahňaciny zrealizovať v našom regióne, nie za hranicami Slovenska. Páči sa nám myšlienka robiť väčšiu osvetu tomuto kvalitnému mäsu. Aj v ďalších rokoch budeme postupovať rovnako.

 

 

Priblíženie sa k zákazníkom

Nechceme byť poľnohospodárskym podnikom, o ktorom okolie vie len to, že existuje a že „niečo“ robí. Naše produkty rastlinnej a živočíšnej výroby chceme dostať priamo do domácností k našim zákazníkom prostredníctvom malopredaja.

 

 

 

 

 

 

Výroba a predaj

 

Kontaktujte nás
Na čísle 042/38 18 684 alebo prostredníctvom formulára nižšie
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia