Plodiny v našej rastlinnej výrobe

 

 

 

 

Čo vypestujeme, chceme, aby zostalo na Slovensku

Časť dopestovaných plodín slúži ako krmivo pre  hospodárske zvieratá. Niektoré plodiny dodávame do potravinárskeho priemyslu. Sme radi, že väčšina z toho, čo vypestujeme, skončí na Slovensku vo vašej kuchyni, na vašom stole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Máte záujem odoberať od nás niektoré plodiny?

Zháňate slovenského producenta rastlinnej výroby? Chcete predávať slovenské potraviny alebo ich použiť pri výrobe ďalších produktov? Aktuálny prehľad nášho osevného plánu nájdete nižšie. Tešíme sa na budúcu spoluprácu, stačí sa nám len ozvať.

 

 

Kontakty

 

 

 

 

 

 

 

 

Venujeme sa týmto plodinám

 

 

 

 

 

Pšenica potravinárska, pšenica kŕmna

Časť úrody si ponechávame pre vlastné potreby, časť putuje do slovenských mlynov.

 

 

 

 

Jačmeň kŕmny

Jačmeň slúži ako krmivo pre naše zvieratá. 

 

 

 

 

Kukurica siata

Kukurica, ktorú dopestujeme, je súčasťou krmiva pre naše hospodárske zvieratá. Časť úrody predávame.

 

 

 

 

Horčica biela

Horčicu bielu pestujeme pre potravinársky priemysel, ktorý z nej spracováva známe a obľúbené dochucovadlo – horčicu. Horčica slúži ako zelené hnojivo. 

 

 

 

 

Pohánka jedlá

Pohánka je úžasnou medziplodinou, ktorá slúži ako zelené hnojenie. Odbyt našej pohánky je najmä mimo Slovenska, len malá časť ostáva u nás a predáva sa ako osivo (zelené hnojivo) či potravina. Naším cieľom je postupne zvýšiť výmeru pestovanej pohánky a zaviesť jej finálny predaj slovenským spotrebiteľom.

 

 

 

 

Cirok obyčajný

Túto plodinu ocenia najmä celiatici, pretože je prirodzene bezlepková. V našom osevnom pláne je zaradená preto, lebo ju predávame regionálnym bioplynovým staniciam. Nakoľko cirok neobľubuje divá zver, lokality, ktoré čelia jej náporu využívame práve pre pestovanie tejto plodiny. Cirok môže slúžiť aj ako zložka krmiva pre hospodárske zvieratá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrach siaty

Úrodu hrachu rozdelíme na potravinárske a na kŕmne účely. Celá úroda však ostáva na Slovensku. Hrach slúži ako striedač v našich osevných plánoch, nakoľko výborne viaže dusík do pôdy.

 

 

 

 

Zemiaky konzumné

Zemiaky pestujeme pre vlastnú potrebu a pre ďalší predaj spotrebiteľom.

 

 

 

 

Peluška jarná

Poskytuje dobrú úrodu semena a je kvalitným zeleným hnojivom. Je to odroda hrachu používaná na krmivá a zároveň dusík viažuca plodina, ktorá slúži ako výborný striedač v osevných plánoch.

 

 

 

 

Slnečnica čierna

Využitie tejto rastliny je pestré, či už na kŕmne účely, alebo pre ďalšie spracovanie a výrobu stolového slnečnicového oleja. 

 

 

 

 

Proso siate

Táto obilnina je jednou z najstarších na svete a má bohaté uplatnenie v potravinárstve aj v krmovinách. U nás je to zatiaľ novinka v osevnom pláne.

 

 

 

 

Ďatelina lúčna

Pokosenú ďatelinu predávame v balíkoch ako krmivo slovenským chovateľom, ale nechávame si ju aj pre vlastné kŕmne účely.

 

 

 

 

Facélia vratičolistá

Táto rastlina je atraktívna najmä pre včelárov a včely, nakoľko je medonosná.

   

 

 

 

 

 

Kedy a čo pestujeme?

 

Kontaktujte nás
Na čísle 042/38 18 684 alebo prostredníctvom formulára nižšie
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia