Predaj krmív, semien a osív

 

 

 

 

Kde funguje náš predaj?

 

Predajné miesto pre krmivá a osivá nájdete v areáli PD Košeca v Košeci.
Nie je potrebné telefonicky hlásiť návštevu vopred, predaj zatiaľ funguje len počas utorka a štvrtka.

 

 

 

Adresa

PD Košeca, a.s.

Zliechovská cesta 384

018 61 Košeca

 

 

Kontakty

info@pdkoseca.sk

0907/744031

 

CENNÍK NAŠICH PRODUKTOV

pre drobnochovateľov:

 

 

Krmoviny                                    cena za 1q

Pšenica                                          30,-  €

Pšenica (naturálie)                       22,50 €

                    1 q = 100 kg

 

Krmoviny

Pochádzajú z našej rastlinnej výroby, sú starostlivo dopestované a ošetrené. Sú vhodné pre kŕmenie domáceho hovädzieho dobytka, ošípanej a hydiny. Odber ponúkame aj pre predajne s chovateľskými či poľnohospodárskymi potrebami.

 

Ponuka krmovín: pšenica kŕmna

 

Balenia:  50 kg vrecia

 

 

 

 

 

 

 

Semená a osivá

Na predaj máme necertifikované semená vhodné pre ďalšie použitie pre drobnopestovateľov.

 

Ponuka semien a osív: horčica biela, pšenica kŕmna, jačmeň kŕmny, hrach siaty, repka olejná

 

Balenia: podľa potreby, na váhu

 

 

 

 

 

 

 

Takto vyrábame a pripravujeme krmivá

 

 

 

 

 

Krmivá bez chémie a pesticídov?
Je to možné!

Od rastlín očakávame určité hodnoty výživných látok, vitamínov, minerálov, stopových prvkov. Rastline by ich mala odovzdať pôda. Ak však bola roky priemyselne hnojená, nemá v sebe potrebnú silu, ktorá by dokázala vyživiť rastliny tak, ako spomíname v prvej vete.

 

V dnešnej dobe sa pri pestovaní plodín účelne používajú rôzne priemyselné prípravky s cieľom dosiahnuť žiadanú úrodu. To však nepriaznivo vplýva na prirodzené pôdne procesy a dochádza tým k degradácii pôdy (znehodnoteniu). Toto je fenomén, ktorý nás vedie úplne iným smerom ako by sme mali ísť. My preto postupne našou činnosťou vytvárame v pôde rovnováhu s cieľom obnoviť jej prirodzenú produkčnú schopnosť.

 

 

 

 

 

 

 

Všetko nahradí príroda

Nežiaduce látky v plodine konzumuje aj dobytok, hydina, ošípaná. Ich mäso zase konzumujeme my. Aj preto je dobré poznať pôvod mäsa na našom tanieri, aby sme mali istotu, že nám naozaj odovzdalo potrebné výživné látky. V PD Košeca sme sa preto zamerali na stravu našich zvierat, ktorých mäso ponúkame na predaj. Chceme si stáť za argumentmi, že naše mäso je čisté a zdravé. Preto aj dobytok kŕmime vlastnou stravou, ktorej základ tvorí naša senáž, siláž, pridané vitamíny, minerály a stopové prvky podľa fyziológie a potrieb zvieraťa.

 

Okrem spomenutých prvkov obohatíme krmivá aj prírodnými látkami, ktoré odbúrajú prienik nežiaducich látok v strave, a tak sa tieto látky z organizmu zvieraťa vylúčia. Tým pádom ich nenájdeme ani v ich mäse, vajciach, mlieku, čiže ani v našej strave.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponúkame to, čo používame sami

Do ponuky pre malo a veľkochovateľov sme preto zaradili aj krmivá, ktoré v chove používame my a o ktorých zložení vieme, že je čestné, kvalitné a zodpovedá potrebám zvieraťa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Benefity našich krmív

 

 

 

 

 

Lokálny, slovenský pôvod

Všetky krmivá vyrábame z plodín, ktoré sme dopestovali v rámci produkcie našej rastlinnej výroby. Základ kŕmnych zmesí tvoria na nutričné hodnoty bohaté zložky.

 

 

Ekologické pestovanie

Rastlinnú výrobu postupne ekologizujeme s cieľom dopestovať plodiny výlučne s použitím organických hnojív. Aplikujeme medziplodinový systém, ktorý nám zabezpečuje zelené hnojenie.

 

 

Používame ich aj my

Krmivá vyrábame najmä pre naše účely. Keďže sme si ich kvalitou istí, chceme ich ponúknuť ďalej a podporiť tak chov v našom regióne alebo dodávať krmivá do predajní chovateľských potrieb.

 

 

Stop pesticídom

Do krmiva pridávame prírodné látky, ktoré podporia vylúčenie nežiaducich látok použitých pri pestovaní kŕmnej plodiny z organizmu zvieraťa. Výsledky i účinky máme overené v našom vlastnom chove.

 

 

 

 

 

 

Predaj mäsa

 

Kontaktujte nás
Na čísle 042/38 18 684 alebo prostredníctvom formulára nižšie
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia