Plemená, ktoré chováme v PD Košeca

 

 

 

 

Hovädzí dobytok: Charolais

Historicky bolo družstvo v Košeci orientované na chov kráv plemena Slovenská strakatá krava, pretože sa chovné plány orientovali na výrobu a predaj mlieka. Postupným plemenením bolo pôvodné chovné plemeno zmenené na Charolais. Je to mäsové plemeno, to znamená, že dobytok má vysoký podiel kvalitného mäsa, ktoré je určené pre ďalšie spracovanie. Kravy majú po otelení len toľko mlieka, koľko potrebuje ich teľa na to, aby zosilnelo a osamostatnilo sa. Nedojíme ich.

 

 

 

 

 

 

 

Naše farmy

Základné stádo hovädzieho dobytka máme priamo v Košeckom Podhradí – ak navštívite našu predajňu, určite ho uvidíte. Býky sú oddelené a na pastvu ich dávame len v prvý rok po narodení. Následne ich chováme v otvorenej maštali na vysokej podstielke, kde majú voľný pohyb, aj dostatok priestoru. V Košeckom Podhradí sú ustajnené aj dojčiace kravy až do času pastvy, výkrmový a mladý dobytok. Na farme v Ladcoch máme jalovice, ktoré sa tu sezónne pasú. Ostatné hospodárske zvieratá pasieme v okolí Košeckého Podhradia.

 

 

 

 

 

 

 

Čerstvé mäso

Počas celého roka u nás funguje predaj čerstvého hovädzieho mäsa výlučne z nášho chovu. Predajňu Košecký dvor nájdete v Košeckom Podhradí. Chov a jatky sú pri sebe, takže zvieratá nie sú trápené dlhým prevozom a spracované mäso necestuje. Na predajni vám vždy povieme, z čoho mäso pochádza a kedy bolo spracované, stačí sa len spýtať.

 

 

 

 

 

 

 

Predajňa mäsa a výrobkov

 

Košecký dvor

 

 

 


 

 

Ako organizujeme chov?

 

Kontaktujte nás
Na čísle 042/38 18 684 alebo prostredníctvom formulára nižšie
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia